Haber

BAKAN BOZDAĞ’DAN 81 SAAT SONRA kurtarılan 6 yaşındaki Beşir’e ZİYARET

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır’da 81 saat sonra enkazdan çıkarılan Beşir Yıldız’ı (6) hastanede ziyaret etti. Bazen uyudum, üşümedim. Güya battaniye gibi bir şeyin içinde olduğumu söyleyen Beşir’e Bakan Bozdağ kendisinin büyük bir kahraman olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ta depremin vurduğu Diyarbakır’ın Bağlar ilçesindeki 10 katlı Hisami Apartmanı da yıkıldı. Arama kurtarma çalışmalarının 4. gününde enkaz altında kalan Beşir Yıldız’dan ses geldi. Sıkıştığı beton bloklar kesilerek 81 saat sonra enkazdan çıkarılan Beşir, Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yoğun bakımda bulunan Beşir’i ziyaret etti.

‘SEN BÜYÜK BİR KAHRAMANSIN’

Tanrı seni korudu. Sizi her türlü tehlikeden sakladığını söyleyen Bakan Bozdağ, Beşir’e ağrısı olup olmadığını ve enkazda uyuyup uyumadığını sordu. Beşir Yıldız uygun olduğunu belirterek, “Bazen uyudum, üşümedim. Güya battaniye gibi bir şeyin içindeydim. “Kolumu ancak biraz kaldırabildim,” dedi. Bozdağ, bu sözlerin ardından Beşir’e, Sen büyük bir kahramansın. Cesur bir insansın, depremi enkaz altında savaştın. Onca zahmete katlandın, teslim olmadın. Sen gerçekten bir kahramansın. Sizleri Cumhurbaşkanımıza anlatacağım dedi. Beşir’i tedavi eden doktor da durumunun iyi olduğunu, birkaç günlük gözlemin ardından taburcu olabileceklerini söyledi.

habermenemen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu