Yaşam

Hepimiz Narsistiz kitabıyla psikolojik sorunlara dair bir okuma

Bu kitap, ilk bakışta narsist oldukları aşikar olduğu kadar, büyüklenmeci narsist bireyler hakkındadır; bir narsist olarak fark edilmeyen; mağdur, depresif veya bağımlı olarak algılanıyor; Yaşam akışı tıkanmış, potansiyelini gerçekleştirememiş kırgın, küskün ve kin dolu insanları, yani gizli narsistleri konu alıyor.

Belki de hatırlayabildiğin kadarıyla babandan kurtarmaya çalıştığın annen, ailesinden kurtarmaya çalıştığın baban, eşin ya da bir zamanlar olduğun sevgilinle ilgili olabilir. kendinden kurtarmaya çalışıyor.

Ve bu aslında seninle, hepimizle ilgili. Hepimize az çok sızmış olan patolojik narsisizme direnebilmek; Böylece narsist istismarla taktik ezberleyerek değil, taktiğe ihtiyaç duymadan baş edebilirsiniz.

Çünkü narsisizm hepimizi kapsayan çok geniş spektrumlu ve bulaşıcı bir olgudur. Patolojik narsisizmle baş etmek, bireyin narsisizm spektrumunun neresinde olduğunun farkına varılması ve narsisizmin nedenleri, sonuçları ve türleri ile anlaşılmasıyla mümkündür.

Narsist miyiz?..

Narsist oldukları ilk bakışta belli olan büyüklenmeci narsist bireylerin yanı sıra; bir narsist olarak fark edilmeyen; mağdur, depresif veya bağımlı olarak algılanıyor; Yaşam akışı tıkanmış, potansiyelini gerçekleştirememiş kırgın, küskün ve kin dolu insanları, yani gizli narsistleri konu alıyor.

Belki de hatırlayabildiğin kadarıyla babandan kurtarmaya çalıştığın annen, ailesinden kurtarmaya çalıştığın baban, eşin ya da bir zamanlar olduğun sevgilinle ilgili olabilir. kendinden kurtarmaya çalışıyor. Ve bu aslında seninle, hepimizle ilgili.

taktik kitabı

Hepimize az çok sızmış olan patolojik narsisizme direnebilmek; Böylece narsist istismarla taktik ezberleyerek değil, taktiğe ihtiyaç duymadan baş edebilirsiniz.

Kitap sayfası için iletişim:

[email protected]M

besiktas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu