Ekonomi

Süleyman Soylu, Esenler’de seçmenlerle buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Dün Kılıçdaroğlu’nun yandaşları işte ne, 14 Mayıs için ‘darbe’ dedik. Ben öyle demiyorum. Adam oturuyor hesap yapıyor. ‘Başarısız olduk’ diyor. 15 Temmuz Hepsini bir araya toplayıp Tayyip Erdoğan’ı yeneceğiz.” söz konusu.

AK Parti İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı Soylu, Esenler Fatih Mahallesi Aksaray Caddesi’nde seçmenlerle buluştu.

Burada kurulan platformdan kalabalığa seslenen Soylu, 14 Mayıs’ta çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Herkesin tanıdığı kadar insana ulaşması gerektiğini vurgulayan Soylu, “Bu seçim Türkiye ve çevremizdeki coğrafya için en değerli seçimdir. Onun için size şunu söyleyeceğim: Bu ülke İslam’ın bayrak taşıyıcısıdır. Bu ülke vicdanın bayrak taşıyıcısıdır. Bu ülke adaletin bayrak taşıyıcısıdır. Bu ülke büyük bir ülke. Bu millet asil bir millettir” dedi.

“Tayyip Erdoğan size emanet”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 yaşındaki ‘Dünya 5’ten büyüktür’. Titizlik mesajı verdiğine işaret eden Soylu, “Sünni, Kürt, Roman, Boşnak, Arnavut, Çerkez’in her birinin kendi adına konuşabildiği bir Türkiye’de buluştuk. Dünya tersine dönerken yol aldık. . Allah’ını seviyorsan Tayyip Erdoğan sana emanet.” terimleri kullandı.

Soylu, 14 Mayıs açıklamasıyla ilgili olarak da şunları kaydetti:

“Dün Kılıçdaroğlu yandaşları 14 Mayıs için ‘darbe’ dedik. Ben öyle demiyorum. Adam oturuyor hesap yapıyor. ’15 Temmuz’da başaramadık. HDP’yi, LGBT’yi getireceğiz’ diyor. , hepsi bir arada. Tayyip Erdoğan’ı da yeneceğiz. Türkiye’nin seçimi Amerika’ya mı kaldı? Hey Biden, sadece Kemal Bey’i sandıkta değil, sizi de yeneceğiz.”

“Şef her zamanki gibi balkon konuşmasına çıkacak”

İçişleri Bakanı Soylu da seçim gecesini tahmin etti: “Allah nasip ederse 14 Mayıs gecesi bu milletin Türkiye Asrına yolculuğuna başlayacak. Reis adeti olduğu üzere balkona çıkıp konuşma yapacak. , Avrupa liderleri arayacak, ‘Balkon konuşmasına çıkmadan önce Tayyip Reis ile görüşebilir miyiz?’ Diyecekler.”

haber-caldiran.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu